Ήττα στο τάι-μπρέικ για την ομάδα μας στην Ελασσόνα

Σε θρίλερ εξελίχθηκε το σημαντικό παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ανάμεσα στον ΓΣΕ Ελασσόνας και την ομάδα μας.

Οι γηπεδούχες του ΓΣΕ κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 σετ, πράγμα που δυσκόλεψε κατά πολύ την αποστολή των κοριτσιών της Έφης Γερακίνη. Δίνοντας την ψυχή τους όμως, τα κορίτσια μας κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2 και να στείλουν το παιχνίδι σε πέμπτο σετ.

Στο τέλος όμως η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει την νίκη καθώς ηττήθηκε με 15-12 στο τάι-μπρέικ και θα αρκεστεί στον έναν βαθμό της ήττας, ο οποίος όμως αποδυκνείεται πολύτιμος δεδομένης της εξέλιξης του αγώνα αλλά και της βαθμολογικής κατάστασης.

Θυμίζουμε πως μετά την συγκεκριμένη αναμέτρηση η ομάδα μας έφτασε τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση ενώ ο ΓΣΕ που βρίσκεται στην 11η θέση, ακριβώς κάτω από την επικίνδυνη ζώνη, έχει πλέον 8 βαθμούς.

Αναλυτικά τα σετ: 25-18 (1-0), 25-18 (2-0), 23-25 (2-1), 23-25 (2-2), 15-12 (3-2)