Γυναίκες: Σχολιασμός και στιγμιότυπα αγώνα ΑΟ Καβάλα – ΑΟ Ν. Βύσσας

Την ήττα γνώρισε η ομάδα γυναικών του Α.Ο. Καβάλα, για το πρωτάθλημα πετοσφαίρισης της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, από την ομάδα του A.O. Νέας Βύσσας στο κλειστό γυμναστήριο της Καλαμίτσας το περασμένο Σάββατο με 3 – 1 σετ (20-25, 25-22, 23-25, 20-25). Τα κορίτσια πάλεψαν στα ίσια, σε όλα τα σετ, μια από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία χάνοντας την ευκαιρία να πάρει τουλάχιστον τον ένα βαθμό εάν κέρδιζε το κομβικό 3ο σετ. . Τα πολλά χαμένα σέρβις αποτέλεσαν για μια ακόμη φορά το μεγάλο πρόβλημα στην λειτουργία της ομάδας.

Επόμενος αγώνας για την γυναικεία ομάδα είναι αυτός με την ομάδα Γ.Σ. Νίκη Αλεξανδρούπολης το επόμενο Σάββατο 11.11.2017 και ώρα 16:00 στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» στην Αλεξανδρούπολη.

Η σύνθεση της ομάδας ήταν η εξής : Σαπαρδάνη, Νικολάου, Μέλκα, Μιχαλιού, Ντόμι, Βουρβουτσιώτου Μ., Γερακίνη, Αγγελοπούλου, Δικαστοπούλου, Κυριακίδου, Βαλιδάκη, Παναγιωτίδου, Αντωνοπούλου, Ντινιάκου.