Νεανίδες: Αποτελέσματα αγώνων Κυριακής 8/10/2017

Πραγματοποιήθηκε χθες 08.10.2017 στην Αλεξανδρούπολη, στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», η προκριματική φάση του πρωταθλήματος των Νεανίδων της Περιφέρειας μας. Η ομάδα μας έπαιξε το πρώτο από τα δύο παιχνίδια με αντίπαλο την ομάδα της Νίκης Αλεξανδρούπολης από την οποία ηττήθηκε δίκαια με 3-2 σετ πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση. Τα κορίτσια που χρησιμοποιήθηκαν από τον Δημήτρη Σιώκη βρέθηκαν μακριά από τον καλό τους εαυτό και παίζοντας άσχημα, ιδιαίτερα στην επίθεση, δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της ομάδας της Αλεξανδρούπολης. Η ομάδα μας ενώ έχανε με 2-0 σετ κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα αλλά τελικά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή και ηττήθηκε καθαρά στο πέμπτο (5ο) σετ, το οποίο σημαδεύτηκε από ολιγόλεπτη διακοπή λόγω του τραυματισμού της αθλήτριας μας Ιωάννας Ευθυκράτη. Στο δεύτερο παιχνίδι που ακολούθησε με αντίπαλο την ομάδα των Αμαζόνων Μαϊστρου τα κορίτσια παρουσιάστηκαν βελτιωμένα, αν και αρκετά κουρασμένα από τα πέντε (5) σετ που παίξανε αμέσως πριν, και κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-1 σετ κερδίζοντας έτσι το εισιτήριο για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης στην οποία θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Γ.Σ. Δράμας.

Σύνθεση Ομάδας :

* Ευχαριστούμε θερμά και τις δύο ομάδες της Αλεξανδρούπολης για την ζεστή φιλοξενία και ιδιαιτέρως την ομάδα των Αμαζόνων Μαϊστρου για την άψογη διοργάνωση της προκριματικής φάσης.

** Θερμές ευχαριστίες επίσης στον Πρόεδρο της Νίκης Αλεξανδρούπολης και σε όλους όσους βοήθησαν στην άμεση αντιμετώπιση του τραυματισμού της αθλήτριας μας Ιωάννας Ευθυκράτη