Πρωταθλήτρια η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα!

Πρωταθλήτρια στον Δ΄ όμιλο της 2ης εθνικής κατηγορίας πετοσφαίρισης ανακηρύχθηκε η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα κερδίζοντας στον τελευταίο αγώνα των play off  την ομάδα της Α.Ε. Κομοτηνής με 3-0 σετ (10-25, 13-23, 10-25) σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στην Κομοτηνή. Οι αθλήτριες του Δημήτρη Σιώκη παίζοντας σοβαρά και πειθαρχημένα και στα τρία σετ του αγώνα κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους ,πετυχαίνοντας μία άνετη νίκη, και να πανηγυρίσουν την κατάκτηση του τίτλου της πρωταθλήτριας ομάδας της περιφέρειας μας, ενός τίτλου τον οποίο κέρδισαν πανάξια μια που συνολικά όλη την χρονιά απέδειξαν ότι ήταν η καλύτερη ομάδα. Επόμενος και τελευταίος αγώνας για αυτή την αγωνιστική περίοδο είναι αυτός με αντίπαλο την πρωταθλήτρια ομάδα του ΣΤ΄ ομίλου (Δυτικής Ελλάδος) ο οποίος θα κρίνει και την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία.