Κορασίδες: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Καβάλα 0-3

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα των κορασίδων του Α.Ο.Καβάλα που προπονεί η Έφη Γερακίνη, στο πρωτάθλημα του τρίτου ομίλου της περιφέρειας μας, επικρατώντας με 3-0 σετ (15-25, 11-25, 19-25) του Φοίνικα Αλεξανδρούπολης σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» στην Αλεξανδρούπολη το περασμένο Σάββατο 2 Δεκεμβρίου. Τα κορίτσια που αγωνίστηκαν

Continue Reading →

Γυναίκες: ΑΟ Καβάλα – Αρχέλαος Κατερίνης 3-0

Την δεύτερη της νίκη, στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, πέτυχε η ομάδα πετοσφαίρισης των γυναικών η οποία στα πλαίσια της 7η αγωνιστικής επιβλήθηκε επί του Αρχέλαου Κατερίνης με 3-0 σετ (25-14, 25-10, 25-17) το περασμένο Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό της Καλαμίτσας. Τα κορίτσια δεν συνάντησαν ιδιαίτερη αντίσταση από τις νεαρές αθλήτριες της Κατερίνης,

Αγιασμός και φωτογράφηση για ημερολόγιο 2018

Την Κυριακή 03.12.2017 στις 11:30 στο κλειστό γυμναστήριο της Καλαμίτσας πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, του τμημάτων πετοσφαίρισης γυναικών, κορασίδων, παγκορασίδων και ακαδημιών του Α.Ο. Καβάλα, και στην συνέχεια έγινε η φωτογράφηση για το ημερολόγιο του 2018. Ευχόμαστε σε όλα τα κορίτσια του συλλόγου να είναι πρώτα από όλα καλά στην υγεία

Αποτελέσματα Αγώνων Σαββατοκύριακου

Η ομάδα των γυναικών έχασε 3-1  στον αγώνα με ΓΑΣ. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Δείτε σχετικά πλάνα στο video). Με νίκη  υπέρ της ομάδας των παγκορασίδων με 0-3 σετ έληξε ο αγώνας ενάντια στις Θράκες Ξάνθης, στις 19.11.2017. Νίκη 3-2 έφερε και η 3η ομάδα των Κορασίδων έναντι της Ακαδημίας Κομοτηνής σε αγώνα που διεξήχθη στις 18.11.2017. Δείτε

Οι Χορηγοί μας: Το Επιμελητήριο Καβάλας

Το Επιμελητήριο διοικείται από εκλεγμένους αντιπροσώπους μικρών αλλά και μεγάλων επιχειρήσεων του Ν. Καβάλας. Η σύνθεση του Διοικητικού Συμβουλίου είναι οργανωμένη με τέτοιο τρόπο, ώστε τα μέλη του να αντικατοπτρίζουν τη δομή της περιοχής στο εμπόριο τη μεταποίηση και τις υπηρεσίες. Η Διοικητική Επιτροπή που ορίζεται από τη γενική συνέλευση των εκλεγμένων αντιπροσώπων επιλαμβάνεται των

Γυναίκες: ΑΟ Καβάλα-Νίκη Αλεξανδρούπολης 0-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα γυναικών του Α.Ο. Καβάλα, για το πρωτάθλημα πετοσφαίρισης της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, στην Αλεξανδρούπολη από την τοπική Νίκη, το περασμένο Σάββατο με 3–0 σετ (25-14, 25-10, 25-22). Η ομάδα μας προσπάθησε να σταθεί όσο καλύτερα μπορούσε, απέναντι σε ένα από τα φαβορί του ομίλου μας, εμφανίζοντας βελτιωμένη εικόνα σε επιμέρους

Γυναίκες: Σχολιασμός και στιγμιότυπα αγώνα ΑΟ Καβάλα – ΑΟ Ν. Βύσσας

Την ήττα γνώρισε η ομάδα γυναικών του Α.Ο. Καβάλα, για το πρωτάθλημα πετοσφαίρισης της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, από την ομάδα του A.O. Νέας Βύσσας στο κλειστό γυμναστήριο της Καλαμίτσας το περασμένο Σάββατο με 3 – 1 σετ (20-25, 25-22, 23-25, 20-25). Τα κορίτσια πάλεψαν στα ίσια, σε όλα τα σετ, μια από τις ομάδες που