Γυναίκες: ΑΟ Καβάλα-Φιλαθλητικός Πρέβεζας 3-2

Το εισιτήριο για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία πετοσφαίρισης κέρδισε η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα κερδίζοντας την ομάδα του Φιλαθλητικού Πρέβεζας με 3-2 σετ (25-08, 21-25, 22-25, 25-13, 16-14) σε αγώνα μπαράζ που διεξήχθη το Σάββατο το απόγευμα 06.05.2017 στο Ε.Α.Κ. Σταυρούπολης Θεσσαλονίκης. Οι αθλήτριες του Δημήτρη Σιώκη μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο

Continue Reading →

Καλή επιτυχία στην ομάδα των Γυναικών στους μπαράζ αγώνες για άνοδο κατηγορίας!

Το Σάββατο 6 Μαΐου θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ του Φιλαθλητικού Πρέβεζας και του ΑΟ Καβάλα στο Κλειστό Σταυρούπολης στη Θεσσαλονίκη, στα πλαίσια των μπαράζ αγώνων με στόχο την άνοδο κατηγορίας (Α2) . Καλή επιτυχία στην ομάδα του ΑΟ Καβάλα!

Τουρνούα mini-volley

Τη Μ.Τετάρτη ο Α.Ο. Καβάλα πραγματοποίησε τουρνουά mini volley στο κλειστό γυμναστήριο της Καλαμίτσας. Συμμετείχαν παιδιά από τον Α.Ο. Αμυγδαλεώνα, Α.Ο. Χρυσούπολης και φυσικά το διοργανωτή Α.Ο. Καβάλα. Πάνω από 130 παιδιά ηλικίας 6-13 ετών ένιωσαν τη χαρά του παιχνιδιού και μοιράστηκαν εμπειρίες! Στο τέλος του τουρνουά απονεμήθηκαν σε όλα τα παιδιά αναμνηστικά διπλώματα. Το

Πρωταθλητής και πάλι ο ΑΟ Καβάλα!

Για άλλη μια φορά ο Α.Ο. Καβάλα στέφθηκε πρωταθλητής, αυτή τη φορά με την ομάδα των Κορασίδων, που κέρδισαν τον τίτλο δικαίως μετά από νίκες  3-0 ενάντια σε Αμυγδαλεώνα και Κομοτηνή. Δείτε πλάνα από τους εορτασμούς μετά την απονομή καθώς και σχετικό φωτογραφικό υλικό. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας!

Πρωταθλήτρια η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα!

Πρωταθλήτρια στον Δ΄ όμιλο της 2ης εθνικής κατηγορίας πετοσφαίρισης ανακηρύχθηκε η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα κερδίζοντας στον τελευταίο αγώνα των play off  την ομάδα της Α.Ε. Κομοτηνής με 3-0 σετ (10-25, 13-23, 10-25) σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στην Κομοτηνή. Οι αθλήτριες του Δημήτρη Σιώκη παίζοντας σοβαρά και πειθαρχημένα και στα

Κορασίδες: Αποτελέσματα Ημιτελικής φάσης

Πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο 25 & 26 Μαρτίου το τουρνουά της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος των κορασίδων στον Αμυγδαλεώνα, με την συμμετοχή των δύο πρώτων ομάδων του Α΄ και του Β΄ ομίλου της περιφέρειας μας και συγκεκριμένα του Γ.Σ. Δράμας, της ΓΑΙΑ Δράμας, του Α.Ο.Καβάλα και του Αμυγδαλεώνα. Στο πρώτο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο

Γυναίκες: ΑΟ Καβάλα-Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 2-3

Την πρώτη ήττα της γνώρισε στα play off του πρωταθλήματος πετοσφαίρισης του Δ΄ ομίλου, της 2ης εθνικής κατηγορίας, η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Καβάλα από την ομάδα του Φοίνικα Αλεξανδρούπολης με 3-2 σετ (25-16, 25-13, 20-25, 22-25, 11-15) σε αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο το απόγευμα 18 Μαρτίου στον Αμυγδαλεώνα. Η ομάδα μας αν και

Παγκορασίδες: ΑΟ Καβάλα Α’- ΑΟ Καβάλα Γ’ 2-3

Με νίκη ολοκλήρωσε την πορεία της στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου των παγκορασίδων της περιφέρεια μας η 3Η ομάδα του Α.Ο.Καβάλα με αντίπαλο την 1η  ομάδα του Α.Ο.Καβάλα, στο «ενδοοικογενειακό ντέρμπι» με 3-2 σετ (17-25, 25-21, 20-25, 25-23, 15-08), σε αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 19 Μαρτίου το μεσημέρι στο κλειστό γυμναστήριο της Καλαμίτσας. Ήταν